+ 420 777 604 377 info@bzlab.cz

Odborná hodnocení (posudky)

 

Odborná hodnocení (posudky) provádíme u faktorů: lokální svalová zátěž, celková fyzická zátěž a pracovní polohy

Odborná hodnocení (posudky) provádíme formou screeningových měření.

Lokální svalová zátěž
Odborná hodnocení (posudky) lokální svalové zátěže provádíme metodou integrované elektromyografie doplněné o orientační hodnoty počtů pohybů rukou a předloktí horních končetin. Výstupem odborného hodnocení (posudku) lokální svalové zátěže jsou hodnoty vynakládaných svalových sil předloktí horních končetin a orientační hodnoty počtů pohybů rukou a předloktí horních končetin.
V případě jednoznačně nerizikové práce z hlediska lokální svalové zátěže doporučíme zařazení do kategorie 2. V případě nejednoznačného výsledku odborného hodnocení (posudku)/jednoznačně rizikové práce stanovíme nutnost provedení autorizovaného měření lokální svalové zátěže.

Celková fyzická zátěž
Odborná hodnocení (posudky) celkové fyzické zátěže provádíme tabulkovou metodou dle platné technické normy a metodou monitorování srdeční frekvence doplněné o zhodnocení ruční manipulaci s břemeny. Výstupem odborného hodnocení (posudku) celkové fyzické zátěže jsou orientační hodnoty energetického výdeje, srdeční frekvence a údaje o hmotnostech ručně manipulovaných břemen.
V případě jednoznačně nerizikové práce z hlediska celkové fyzické zátěže doporučíme zařazení do kategorie 2. V případě nejednoznačného výsledku odborného hodnocení (posudku)/případně jednoznačně rizikové práce stanovíme nutnost provedení autorizovaného měření celkové fyzické zátěže.

Pracovní polohy
Odborná hodnocení (posudky) pracovních poloh provádíme biomechanickou analýzou. Výstupem odborného hodnocení (posudku) pracovních poloh jsou časové intervaly, které pracovník stráví při práci v nepřijatelných a podmíněně přijatelných pracovních polohách.
V případě jednoznačně nerizikové práce z hlediska pracovních poloh doporučíme zařazení do kategorie 2. V případě nejednoznačného výsledku odborného hodnocení (posudku)/jednoznačně rizikové práce stanovíme nutnost provedení autorizovaného vyšetření pracovních poloh.

Proč stanovujeme takový postup u všech faktorů? Proto, abychom dodrželi povinnost vyplývající ze zákona č. 258/2000 Sb. v platném znění (konkrétně § 38).

 

Proč objednat odborné hodnocení (posudek) právě u nás?

Krátké čekací lhůty
Odborné hodnocení (posudek) zahájíme nejpozději do 1 měsíce od potvrzení objednávky.

Rychlé dodání výsledků odborného hodnocení (posudku)
Protokoly z odborného hodnocení (posudku) máme hotové do 14 – 30 dnů.

Rozsah v rámci celé České republiky
Odborná hodocení (posudky) provádíme v rámci celé České republiky pro širokou škálu klientů různých odvětví.

Individuální přístup
Poradíme a doporučíme postup, který pro vás má smysl. Například u pracovních pozic, kde by stačilo pro zařazení do kategorie provést odborné hodnocení (posudek), provedeme odborné hodnocení (posudek) a u pracovních pozic, kde je naopak nutné provést měření, provedeme autorizované měření. Tímto přístupem vám ušetříme čas i peníze.

Přehledné protokoly

Jsme držitelé osvědčení o autorizaci v oboru fyziologie práce

Jsme členové České ergonomické společnosti